PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE” – OSTRZEŻENIE DLA BENEFICJENTÓW

10 cze, 2024 | Koczała

Uwaga na fałszywych konsultantów Programu „Czyste Powietrze” oraz sprzedawców oferujących produkty i usługi złej jakości, na które nie otrzyma się dofinansowania.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przestrzega przed oszustami i domokrążcami, którzy oferują pozyskanie dofinansowania oraz zakup i montaż urządzeń niewiadomego pochodzenia. „Ktoś proponuje ci pompę ciepła za darmo? Zapytaj w swojej gminie zanim zgodzisz się i coś podpiszesz” – pisze w swoim informatorze NFOSiGW. W tej samej broszurze znajdziemy także ostrzeżenie o tym, iż nie należy podpisywać żadnych pełnomocnictw bez zapoznania się z treścią umowy. „Dotacja jest dla Ciebie, nie dla wykonawcy” – czytamy dalej. Jeżeli nie jest się pewnym zasad finansowania Programu lub nie rozumie się zapisów umowy proponowanej do podpisania, warto odwiedzić Gminny Punkt Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze. W Koczale znajduje się on w Urzędzie Gminy w pokoju nr 7. Punkt prowadzi Renata Minda – tel. 59 857 40 68 lub 59 857 42 58.

Jednocześnie informujemy, że po 14 lipca 2024 r. nie otrzymają Państwo dofinansowania na źródła ciepła nieefektywne i niskiej jakości. Nie daj się oszukać nieuczciwym firmom!

 

grafika: NFOS

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content