PRIME FOOD TRIATHLON PRZECHLEWO – JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND

25 sie, 2017 | Przechlewo

W najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Gminy Przechlewo odbędą się największe zawody triathlonowe w regionie. 920 zawodników wystartuje Prime Food Triathlon Przechlewo. Impreza jest organizowana już po raz piąty.

Startem i metą jak co roku będzie plaża nad jeziorem Końskim. Stamtąd w sobotę o godzinie 9.00 wyruszą na trasy zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/2 Ironmanna (1,9km pływania, 80km jazdy na rowerze i 20km biegu) – tzw. „połówka”. O godzinie 10.15 rozpoczną się wyścigi indywidualne na dystansie sprinterskim (0,75km pływania, 20km jazdy na rowerze i 5km biegu).

W niedzielę o godzinie 9.00 wystartują sportowcy rywalizujący na odcinku 1/4 Ironmana, tzw. „ćwiartka” (0,95km pływania, 45km jazdy na rowerze i 10,55km biegu). O 9.30 rozpocznie się rywalizacja sztafet na dystansie 1/4 Ironmana. Ostatnia konkurencja jest najliczniej reprezentowana przez zawodników z Przechlewa i regionu.

Wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty i liczne atrakcje dla publiczności – zapowiada Elżbieta Guentzel, przedstawiciel organizatora imprezy. Będzie występ Anny Karwan, będzie krwiobus i niespodzianki dla dzieci.

Ze względu na przebieg imprezy oraz bezpieczeństwo zawodników i widzów w najbliższy weekend w Przechlewie i okolicach będą występowały utrudnienia w ruchu. W sobotę od 8.00 do 17.00 oraz w niedzielę od 8.00 do 14.00 całkowicie zamknięte będą trasy: Przechlewo – Rzeczenica, Przechlewo – Lisewo oraz Lisewo – Szczytno. Objazdy będą możliwe przez Płaszczycę i Sąpolno.

 

 

grafika: UG Przechlewo

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content