PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIE DLA GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

16 cze, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Certyfikat za wkład w najefektywniejsze w Polsce wykorzystanie funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, otrzymała Gmina Sępólno Krajeńskie. Samorząd jest jednym z tych, które przyczyniły się do sukcesu województwa kujawsko – pomorskiego. Zostało ono uznane regionem najlepiej wykorzystującym środki unijne.

Dzięki pierwszemu rozdaniu funduszy europejskich w Gminie Sępólno Krajeńskie zrealizowano inwestycje o łącznej wartości ponad 42 milionów złotych. Dofinansowania wyniosły łącznie ponad 26 milionów. Wśród najważniejszych zadań były między innymi:

– Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej,

– Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej,

– Rewitalizacja części Starego Miasta,

– Uzbrojenie terenów inwestycyjnych,

– Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości,

– Realizacja w partnerstwie z Gminą Więcbork projektu pod nazwą „Rozwój turystyki, rekreacji i sportu na terenie Pojezierza Krajeńskiego”

Znaczna w tym wszystkim jest zasługa naszych mieszkańców – uważa Burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Waldemar Stupałkowski. „To oni nam pokazywali jakie rzeczy należy w naszej gminie zrealizować, by podnieść jakość życia. Potem, nad wdrożeniem tych inicjatyw pracowali nasi urzędnicy i radni” – dodaje Burmistrz. Certyfikaty zostały wręczone podczas IV Forum Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

 

 

fotokopia: UM w Sępólnie Krajeńskim

Czytaj cały artykuł
Skip to content