POZNAJ HISTORIĘ KOCZAŁY NA JEJ 667. URODZINY!

22 lis, 2023 | Koczała

30 listopada 2023 roku minie dokładnie 667 lat istnienia Koczały. Choć o miejscowości mówiono już siedemdziesiąt lat wcześniej, to właśnie rok 1356 uważa się za moment oficjalnego ukonstytuowania wsi. Z tego właśnie okresu pochodzą najstarsze dokumenty lokacyjne.

Od kilku lat pod koniec listopada świętowane są urodziny miejscowości. Tak będzie i tym razem. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców i gości na grę terenową, dzięki której będzie można poznać historię i zabytki Koczały. Wszystko to odbędzie się już w najbliższą sobotę (25.11). Uczestnicy zabawy powinni przyjść tuż przed godziną 12.00 do Gminnego Ośrodka Kultury. – Po krótkim zapoznaniu się z grą i jej zasadami wędrujemy do miejsca, gdzie gra się rozpocznie, po drodze, przy okazji rapując historię Koczały. Następnie przechodzimy wyznaczoną trasą, zbierając poszczególne elementy układanki. Na koniec układamy z tego hasło – zapowiada Jolanta Sylwia Wysocka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Koczale. Po zakończeniu gry terenowej w Gminnym Ośrodku Kultury otwarta zostanie wystawa historyczna. Będzie też multimedialna prezentacja historii Koczały i ciepły poczęstunek.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy. Organizatorzy szczególnie liczą na mieszkańców. Mile widziani są także goście, którzy chcieliby poznać wszystkie ciekawostki związane z tą miejscowością.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content