Jeszcze przed czerwcową Olimpiadą Sportowców Wiejskich gotowe będą nowe miejsca noclegowe w sępoleńskim Centrum Sportu i Rekreacji. Placówka remontuje dwa domki, w których do niedawana składowano sprzęt. Latem zamieszkają tam młodzi sportowcy.

Adaptacja pomieszczeń prowadzona jest ze względu na zbliżającą się Olimpiadę Sportowców Wiejskich Sępólno – Tokio 2020. W tym roku to Sępólno Krajeńskie będzie gospodarzem tego wydarzenia. Do miasta przyjedzie ponad tysiąc sportowców. Potrzebna będzie możliwie jak największa ilość miejsc noclegowych. Stąd też pomysł na wyremontowanie przystadionowych pomieszczeń. 

„Remontowane pawilony powstają na terenie Centrum Sportu i Rekreacji. Są to obiekty już istniejące, które remontujemy. Do tej pory były one wykorzystywane jako miejsca składowania różnego rodzaju urządzeń sportowych. Teraz będą służyły jako miejsca noclegowe dla sportowców” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Każdy z dwóch pawilonów będzie miał po 7 pokoi. Będą w nich mogły mieszkać po 2 lub 3 osoby. Na życzenie można przygotować także pokoje jednoosobowe. Każdy z nich będzie wyposażony w pełen węzeł sanitarny. Będą też lodówki, telewizory oraz kąciki umożliwiające przygotowanie kawy lub herbaty. We wszystkich pokojach łącznie, będzie mogło zamieszkać aż 46 osób. Mimo iż olimpiada odbędzie się dopiero w czerwcu, domki mają być gotowe już w maju. Od tego momentu będzie też możliwość ich wynajmowania turystom.

fot. serwissamorzadowy.eu