POWRÓT PRZECHLEWA DO POLSKI – ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI

23 lut, 2018 | Przechlewo

W tym roku przypada 73 rocznica powrotu Przechlewa do Polski. Uroczystości z tym związane odbędą się w niedzielę – 25 lutego. Zapraszamy na nie wszystkich mieszkańców oraz ich gości.

Święto zainauguruje uroczysta Msza Święta, która zostanie odprawiona w kościele p.w. Św. Anny o godzinie 11.00. Tam również odczytany zostanie okolicznościowy referat autorstwa Kamili i Mścisława Wikaryjczaków, pt. „Rok 1945 – Powrót Ziemi Przechlewskiej do Polski”. Po mszy delegacje i mieszkańcy złożą kwiaty przed pomnikiem pamięci.

Również o godzinie 11.00 sprzed tego samego pomnika wystartują biegacze. Ulicami Przechlewa oraz okolicznymi duktami pokonają oni około godzinną trasę, tak aby przybiec ponownie przed pomnik na ceremonię złożenia kwiatów. Po uroczystościach w Domu Kultury przy ulicy Młyńskiej odbędzie się koncert Orkiestry Dętej z Zapcenia. Odbędzie się tam także prezentacja multimedialna.

Na uroczystości o godzinie 13.30 zapraszają także Przechlewskie Morsy. Okolicznościowa kąpiel w lodowatej wodzie odbędzie się nad jeziorem Przechlewskim. Tegoroczne obchody 73 rocznicy powrotu Przechlewa do Polski zakończy turniej piłki siatkowej. Zostanie on rozegrany 3 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Przechlewie. Zawody będą jednocześnie inauguracją całorocznych uroczystości z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content