POWITANIE NOWYCH MIESZKAŃCÓW GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

9 gru, 2020 | Sępólno Krajeńskie

80 niemowlaków, nowych mieszkańców gminy, przywitano w Sępólnie Krajeńskim. To już tradycja, że władze samorządowe spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami i ich rodzicami. Każdy maluch otrzymuje w prezencie okolicznościowy ręczniczek z wyhaftowanym symbolem miasta, a rodzice list gratulacyjny.

Spotkania organizowane są w Centrum Małego Dziecka i Rodziny. W tym roku ze względu na ograniczenia sanitarne, nie wszyscy mogli uczestniczyć osobiście w uroczystości. Nie było też tradycyjnego tortu. Ci, którym udało się dotrzeć na miejsce, odebrali drobne upominki. Powitania małych mieszkańców to już nasza wieloletnia tradycja – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. „Ze względu na dużą ilość dzieci rodzącą się w naszej gminie, organizujemy takie uroczystości dwa razy w roku. Dzieci urodzone w pierwszej połowie roku – witamy pod koniec roku, a dzieci z drugiego półrocza – na początku roku kolejnego” – wyjaśnia burmistrz.

Uroczystość jest także okazją do wspólnych zdjęć z Wawrzynkiem, maskotką Sępólna Krajeńskiego oraz do zapoznania się z ofertą edukacyjną Centrum Małego Dziecka i Rodziny. Rodzice dzieci, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w uroczystości, listy i upominki odbiorą w innym terminie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content