63 niemowlaków zostało oficjalnie przyjętych w poczet małych mieszkańców Gminy Sępólno Krajeńskie. To już tradycja, że raz na pół roku organizowane jest spotkanie władz miasta z kilkumiesięcznymi maluchami i ich rodzicami.

Podczas uroczystości rodzice odbierają listy gratulacyjne, a niemowlaki pamiątkowe ręczniczki z wyhaftowanym Wawrzynkiem, symbolem Gminy Sępólno Krajeńskie. Jest także okolicznościowy tort i wspólna sesja fotograficzna. „W tym roku przyłączyło się do tego programu również Nadleśnictwo Lutówko, które przekazało rodzicom drzewka, jako pamiątkę narodzin. Są to dęby, które rodzice mogą zasadzić w dowolnym miejscu i oznaczyć tabliczką z imieniem dziecka i datą jego narodzin” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Uroczystość powitania małych mieszkańców gminy organizowana jest w Centrum Małego Dziecka i Rodziny już od kilku lat. Jesienią witane są maluchy urodzone w pierwszym półroczu. Dzieci, które urodzą się w drugim półroczu zapraszane są na uroczystość wiosną roku kolejnego.

fot. CMDiR w Sępólnie Krajeńskim