POSTĘP PRAC NA UL. WIĘCBORSKIEJ

8 cze, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Jest już pierwsza warstwa asfaltu na ulicy Więcborskiej w Sępólnie Krajeńskim. Cała ta inwestycja będzie gotowa w lipcu. Roboty drogowe trwają też w Sikorzu, Dziechowie i Trzcianach.

Ulica Więcborska jest ostatnią drogą osiedlową w mieście, której remont jest jeszcze prowadzony. Wcześniej w ramach tego samego frontu robót zbudowano już ulice: Radosną, Bajkową, Reja i Prusa. Na Więcborskiej efekty prac ekipy drogowej już doskonale widać. – Ja przypomnę, że to jest ulica wewnątrzosiedlowa. Główny trakt wykonany jest z asfaltu, natomiast dwie boczne uliczki, które prowadzą do naszych mieszkańców, są wykonane w technologii kostki polbrukowej. Są tam też chodniki, a niebawem także będzie oświetlenie. Za chwileczkę na jezdni pojawi się warstwa ścieralna i po uporządkowaniu placu budowy zamkniemy tę inwestycję – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Prace drogowe trwają też na terenach wiejskich. W Sikorzu, Dziechowie i Trzcianach trwa korytowanie odcinków na których niebawem budowane będą nowe drogi. Całkowita wartość zadania, obejmującego budowę wszystkich ośmiu ulic to około 10,5 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana w 90 procentach z rządowego programu Polski Ład.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content