POSTĘP PRAC NA TEGOROCZNYCH INWESTYCJACH DROGOWYCH

14 wrz, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Trwają wcześniej zapowiadane prace drogowe na kolejnych gminnych odcinkach. Aktualnie roboty prowadzone są na ulicach osiedlowych w Sępólnie Krajeńskim. Niebawem ruszą też prace na drogach położonych poza miastem. Łącznie do wykonania jest aż osiem dróg.

W tej chwili najbardziej zaawansowane prace są na ulicy Bajkowej. Lada moment ruszą też roboty na ulicy Radosnej – zapowiada Burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Waldemar Stupałkowski. – Aktualnie firma, która wygrała przetarg, realizuje roboty na ulicy Bajkowej. Tutaj ulica została całkowicie wykorytowana. Powstał już krawężnik, a za chwileczkę będzie układana kostka brukowa na chodnikach. Jezdnię stanowić ma nawierzchnia asfaltowa. Kolejna, ulica Radosna, tutaj firma wykonała już uzbrojenie podziemne, czyli kanalizację deszczową z separatorem, który będzie oczyszczał wody opadowe i odprowadzał je do Jeziora Sępoleńskiego. Za chwileczkę tutaj także powstaną krawężniki, chodnik i nowa nawierzchnia – mówi burmistrz. Podobne prace prowadzone są też na ulicy Więcborskiej.

Gruntownej przebudowy doczekają się również drogi w Sikorzu, Trzcianach i Dziechowie. Mają być one gotowe najpóźniej do końca przyszłego roku. W tym roku natomiast zakończone będą prace na ulicy Reja i Prusa. Wartość całego kontraktu to 10,5 mln złotych. 95 procent tej kwoty stanowi pozyskane przez gminę dofinansowanie w ramach rządowego programu Polski Ład.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content