POSTĘP PRAC NA INWESTYCJACH DROGOWYCH

9 sty, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Najpóźniej do końca czerwca potrwają prace drogowe na ośmiu odcinkach drogowych w Gminie Sępólno Krajeńskie. Do wykonania jest pięć ulic w mieście oraz trzy na terenach wiejskich. Część prac jest już prawie gotowa.

Największy postęp robót widać na ulicy Bajkowej. Tam pozostało już tylko wymalowanie oznakowania i uporządkowanie terenu. Na kolejnych odcinkach miejskich prace są także mocno zaawansowanie – mówi Grzegorz Gliński, prezes sępoleńskiego Zakładu Transportu i Usług, firmy wykonującej inwestycje. – Jeżeli chodzi o ulicę Radosną tutaj mamy wykonany cały kolektor deszczowy. Teraz będziemy przystępowali już do realizacji drogowej. Jeżeli chodzi o ulice Reja i Prusa, tam mamy przygotowane wszystkie chodniki i oświetlenie uliczne. Mamy gotowe też obramowania oraz podbudowy i będziemy teraz przystępować do układania kostki polbrukowej. Jeżeli chodzi o ulicę Więcborską, tutaj podobnie jak na ulicy Radosnej mamy wykonany cały kolektor deszczowy i niebawem przystąpimy też do wykonywania nawierzchni drogowej – dodaje prezes.

Po zakończeniu robót w na ulicach miejskich prace rozpoczną się na drogach lokalnych w miejscowościach Sikorz, Trzciany i Dziechowo. Tam drogi będą utwardzane kostką betonową lub asfaltem, w zależności od założeń projektowych. Wszystko ma kosztować 10,5 mln złotych. 95 procent tej kwoty to pozyskane przez Gminę Sępólno Krajeńskie dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Ulica Bajkowa po modernizacji – styczeń 2024

Ulica Radosna w budowiei – styczeń 2024

Ulica Reja w budowie – styczeń 2024

Ulica Reja i Prusa w budowie – styczeń 2024

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content