PONAD 7 MILIONÓW NA DROGI

9 maj, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Kolejne kilometry naprawionych lub zbudowanych na nowo dróg gminnych, gotowe będą jeszcze w tym roku w Gminie Sępólno Krajeńskie. Trwa kolejny sezon prac drogowych realizowanych przez samorząd w ramach Gminnego Programu Budowy i Utwardzania Dróg.

W tym roku zakończone mają być roboty na osiedlu Jana Pawła II. Chodzi o ulice Wieniawskiego, Kossaka, Kopernika, Kiepury i Nałkowskiej. Realizowana jest także budowa ulicy Przemysłowej w Sępólnie Krajeńskim. To ważny dojazd do terenów, przy których działa kilka lokalnych firm. W tym roku rozpocznie się też budowa drogi w Piasecznie oraz w sołectwie Dziechowo. Dokończona będzie też budowa drogi Wałdowo – Toboła.

Tegoroczne prace zakończyły się już w Lutowie oraz w Sępólnie na ulicach Odrodzenia i Komierowskiej. „Łącznie w tym roku na budowę i modernizację dróg wydamy prawie 7 milionów złotych. Jest też nadzieja, że te środki się powiększą, bo staramy się o pieniądze zewnętrzne” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Gminny Program Budowy Dróg realizowany jest przez gminę od kilku lat. Samorząd założył, że co roku pewna część budżetu inwestycyjnego przeznaczana będzie na remonty lub budowy dróg. W tej kadencji nakłady na poprawę tego rodzaju infrastruktury osiągną poziom prawie 20 milionów złotych.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content