POMOC Z BROKSTEDT DOTARŁA DO PRZECHLEWA

13 mar, 2022 | Przechlewo

Kilkunastotonowa ciężarówka i samochód dostawczy – pełne darów dla uchodźców z Ukrainy – dotarły do Przechlewa. To dar od mieszkańców partnerskiej gminy Brokstedt w Niemczech. Kartony pełne żywności, ubrań, chemii gospodarczej i środków higienicznych, zostaną rozdysponowane wśród napływających do Przechlewa Ukraińców uciekających przed wojną.

– Przywieziono do nas kilkadziesiąt palet najpotrzebniejszych rzeczy, które możemy wykorzystać w pomocy dla przebywających u nas uchodźców oraz wysłać na granicę. Z reguły jest to żywność długoterminowa, koce, odzież, śpiwory i inne towary, które nasi partnerzy uważali, że mogą być tutaj potrzebne – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Wszystkie dary wypakowano do pomieszczeń domu kultury. Jest tego tak dużo, że zastawiono nimi całą główną salę i scenę.

– Dziękujemy serdecznie naszej gminie partnerskiej. Osobom, które przywiozły to wszystko do Przechlewa, Dirkowi, który bardzo mocno zaangażował się w całą zbiórkę – dodaje wójt.

Przedstawiciele niemieckiej gminy Brokstedt zadeklarowali, że jeżeli będzie taka potrzeba, zorganizują kolejną zbiórkę i kolejny transport darów dla uchodźców.

 

 

fot. UG Przechlewo

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content