POMOC PRZECHLEWA DLA UKRAINY

8 mar, 2022 | Przechlewo

12 uchodźców z Ukrainy przyjechało do Przechlewa specjalnym transportem, zorganizowanym przez Gminę Przechlewo. Łącznie na terenie Przechlewa i okolic przebywa już ponad 40 osób, które opuściły Ukrainę z obawy przed wojną.

Osobowe busy z Przechlewa pojechały na przejście graniczne Dołhobyczów – Uhrynów.

– Przywieźliśmy stamtąd 12 osób. Są to kobiety z dziećmi. Obecnie mieszkają one u rodzin, które udostępniły im mieszkania – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Cały czas organizowana jest też pomoc dla Ukraińców, którzy są już na miejscu, w Przechlewie.

– Przeprowadzamy zbiórki, staramy się jak najbardziej pomóc tym osobom, w tym także pod kątem prawnym, aby ich pobyt tutaj zalegalizować, aby osoby te mogły się dostać do lekarza. Organizujemy także czas wolny dla dzieci z Ukrainy, aby mogły one jak najszybciej zapomnieć o wojnie – dodaje Michałowski.

Niebawem uruchomione będzie także specjalne konto, na które będzie można dokonywać dobrowolnych wpłat na rzecz uchodźców. Pieniądze będą przeznaczone między innymi na zakup leków. Do Przechlewa zmierza także transport darów z partnerskiej gminy Brokstedt w Niemczech. Są to artykuły zebrane wśród lokalnej społeczności, według zapotrzebowania zgłoszonego wcześniej przez stronę polską. Wszystkie dary zostaną rozdysponowane wśród przybywających do Przechlewa uchodźców z Ukrainy.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content