POMOC DLA UKRAINY OD FUNDACJI CASTORAMA

26 kw., 2022 | Brusy

Cztery mieszkania komunalne w gminie Brusy udało się zagospodarować dzięki pomocy Fundacji Castorama. Na razie będą to lokale dla uchodźców z Ukrainy. Docelowo posłużą one mieszkańcom miasta i gminy.

Fundacja Castorama przekazała na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy wsparcie finansowe w wysokości 44 800 zł. Pieniądze już zostały rozdysponowane na zakup wyposażenia do mieszkań w Brusach, Lubni, Kosobudach i Hucie. Dzięki środkom zakupiono między innymi meble, sprzęt AGD i naczynia kuchenne. Partnerem akcji i wnioskodawcą dotacji było Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja”.

Lokale wymagały także odświeżenia. Prace z tym związane zostały wykonane przez Gminę Brusy.

– Mieszkania te zostały wyremontowane. Pochodzą one z naszych zasobów, natomiast całe wyposażenie pokryła Fundacja Castorama. Warto dodać, że są to mieszkania tymczasowe, przeznaczone dla obywateli Ukrainy. Później służyć nam będą jako mieszkania socjalne – mówi Mariola Rodzeń, sekretarz Gminy Brusy.

W nowo urządzonych mieszkaniach jest miejsce łącznie dla 18 osób. Na razie zamieszkają w nich uchodźcy, którzy niebawem przyjadą na teren gminy Brusy. Obecnie w Brusach i okolicach przebywa już 145 osób, które uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content