POMOC DLA GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE – POTRZEBNA OD ZARAZ [GALERIA]

24 sie, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Materiały budowlane, pieniądze i ręce do pracy – to pilne potrzeby Gminy Sępólno Krajeńskie. Podobnie jak wiele obszarów w Północnej Polsce, tak również część terenu naszego samorządu, została zniszczona przez nawałnice. W okolicach Sępólna Krajeńskiego uszkodzonych jest ponad 500 budynków.

W tej chwili trwa już porządkowanie terenu. Przed mieszkańcami jednak to co najtrudniejsze – odbudowa zniszczeń. Nie da się jej przeprowadzić bez ludzi, którzy pomogą w pracach, a przede wszystkim bez materiałów potrzebnych do budowy. Gmina Sępólno Krajeńskie apeluje do osób dobrej woli o przekazywanie wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych. Chodzi przede wszystkim o cegły, cement, bloki gazobetonowe i elementy pokrycia dachowego. Potrzebni są też wolontariusze, którzy zechcą pracować na budowach. Pracy jest ogrom – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

„Nawałnica dotknęła jedną trzecią powierzchni naszej gminy. To jest 8 miejscowości na 26, które istnieją na terenie gminy. Zniszczenia obejmują ponad 200 budynków mieszkalnych i ponad 320 budynków inwentarsko – gospodarczych. Do tego są zniszczone lasy, uszkodzone drogi i mienie komunalne w postaci świetlic wiejskich” – dodaje Burmistrz.

Wszyscy ofiarodawcy oraz wolontariusze powinni się kontaktować z Urzędem Miejskim. Tam otrzymają informacje o tym jakie potrzeby i gdzie należy przekazać. Numery telefonów pod którymi są udzielane informacje:

52 – 389 42 01, 

52 – 389 42 50, 

52 – 389 42 30

Gmina Sępólno Krajeńskie uruchomiła także specjalne konto bankowe na które można dokonywać dobrowolnych wpłat na rzecz poszkodowanych. Pieniądze te wspomogą akcję usuwania skutków nawałnicy. Numer konta:

75 2030 0045 1110 0000 0286 4620  

z dopiskiem „Likwidacja skutków nawałnicy”

 

 

fot: UM w Sępólnie Krajeńskim

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content