POLSKI ŁAD DLA PRZECHLEWA – KOLEJNE DOFINANSOWANIE

1 cze, 2022 | Przechlewo

9,5 miliona złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład otrzymała Gmina Przechlewo. Pieniądze będą przeznaczone na modernizację dróg gminnych. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Otrzymane dofinansowanie powinno wystarczyć na naprawę 20 do 30 kilometrów dróg lokalnych – szacują władze Gminy Przechlewo. Chodzi o najbardziej zniszczone odcinki gruntowe. Wszystkie one będą utwardzane, najczęściej płytami drogowymi.

– Poprawi to komfort przejazdu na odcinkach, które obecnie są najbardziej zniszczone. Szczególnie w okresie wiosny i jesieni są tam największe utrudnienia. Musimy ten problem szybko rozwiązać – wyjaśnia Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Samorząd planuje remonty dróg we wszystkich swoich sołectwach. Wyznaczanie odcinków do naprawy będzie się odbywało w porozumieniu z sołtysami. Otrzymany zastrzyk finansowy znacznie przyspieszy proces inwestycyjny na drogach lokalnych – ocenia wójt.

– Do tej pory drogi gruntowe były naprawiane przy udziale funduszy sołeckich i przy udziale gminy. Do tej pory było to maksymalnie po kilkaset tysięcy złotych rocznie. Otrzymana kwota plus nasz wkład własny w wysokości  5 procent, da nam 10 milionów złotych do rozdysponowania na te drogi. To tak naprawdę przyspieszy ich remont o około 20-25 lat – dodaje Michałowski.

Prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku i potrwają do roku przyszłego. Według szacunków gminy otrzymane wsparcie finansowe pozwoli wyremontować 70 procent wszystkich dróg gminnych gruntowych, które takich prac pilnie wymagają. Dokładna długość oraz ilość remontowanych odcinków, będzie znana dopiero po rozstrzygnięciu przetargu. Ten zostanie ogłoszony już niebawem.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content