POLSKI ŁAD DLA GMINY BRUSY – DUŻE DOFINANSOWANIE

2 cze, 2022 | Brusy

Ponad 10,5 miliona złotych wsparcia otrzyma Gmina Brusy w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Pieniądze będą przeznaczone na modernizację sieci drogowej w Brusach. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

– To bardzo duża inwestycja, ponieważ w ścisłym centrum chcemy całkowicie przebudować drogi. Łącznie będą to ponad 4 kilometry ulic – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Do modernizacji wyznaczono ulice: Bolta, Świętopełka, Witosa, Derdowskiego, Szkolną, Chełmowską, Kościelną, Pocztową, 2-go Lutego oraz Plac Jana Pawła II. Zupełnie od podstaw zbudowane będą natomiast ulice: Dębowa, Klonowa, Jodłowa i Świerkowa.

– Realizacja tak dużego przedsięwzięcia jest możliwa tyko i wyłącznie dzięki wysokiemu wsparciu finansowemu, dlatego cieszymy się z tego bardzo. To bardzo dobra decyzja i program polskiego rządu, że w takim stopniu wpiera on zadania inwestycyjne – dodaje Ossowski.

Gmina szacuje, że łączna wartość przebudowy dróg, przy obecnych cenach rynkowych, może osiągnąć poziom nawet 25 milionów złotych. Otrzymane dofinansowanie zasili budżet tej inwestycji. Warto dodać, że w lutym Gmina Brusy otrzymała również na to zadanie, inne rządowe wsparcie w wysokości 10,5 mln zł. Tym samym budżet tej inwestycji to już łącznie 21 mln złotych.

Modernizacja ulic w Brusach prowadzona będzie etapami. Ma to spowodować możliwie najmniejsze uciążliwości dla mieszkańców. Wszystko będzie gotowe w roku 2025.  

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content