PÓŁROCZE W INWESTYCJACH GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

23 wrz, 2018 | Sępólno Krajeńskie

12 milionów złotych – tyle kosztować mają tegoroczne inwestycje Gminy Sępólno Krajeńskie. Wszystkie budowy i remonty są realizowane zgodnie z planem. Część z nich jest już nawet zakończona.

O stanie realizacji inwestycji gmina informuje przedstawiając Radzie Miejskiej sprawozdanie z wykonania budżetu, między innymi po rozliczeniu pierwszej połowy każdego roku budżetowego. Na podstawie tego dokumentu można ocenić bieżący stan finansów gminy oraz zaangażowanie wydatków majątkowych.

 „Wszystkie zaplanowane wcześniej prace remontowe i budowlane, są realizowane zgodnie z planem” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. W tym roku samorząd kontynuuje wieloletni proces budowy wodociągów, kanalizacji i oświetlenia. Instalacja sanitarna powstaje między innymi w miejscowości Sikorz. Priorytetem dla gminy są drogi. Prace związane z ich budową trwają z kolei na osiedlu Jana Pawła II. Gotowa jest za to ulica Przemysłowa. Ten trakt został przebudowany kompleksowo. Prace remontowe trwają także w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki. Pomieszczenie to zostanie oddane do użytku najprawdopodobniej już w przyszłym miesiącu.

Gmina Sępólno Krajeńskie w tym roku skorzystała z rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności. Dzięki tym funduszom w regionie powstały kolejne siłownie plenerowe. Trwa też budowa placów zabaw zarówno w mieście jak i na terenach wiejskich. Mieszk23ańcy Komierowa niebawem cieszyć się będą z własnej świetlicy. Budowa tego obiektu jest już na ukończeniu.

Na polu namiotowym w tym roku powstał nowy budynek higieniczno – sanitarny. Wypożyczalnia sprzętu pływającego działająca przy sępoleńskiej plaży wzbogaciła się z kolei o nowe łodzie, kajaki i żaglówki. Poprawiło to jeszcze bardziej atrakcyjność turystyczną jeziora Sępoleńskiego. Niemalże wszystkie realizowane w tym roku inwestycje w Gminie Sępólno Krajeńskie są dotowane ze środków zewnętrznych. Samorząd pozyskał prawie 6 milionów złotych. To aż połowa wartości tegorocznych wydatków na różnego rodzaju remonty i budowy.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content