POLNA, RÓŻANA I DŁUGA – OFICJALNIE ODDANE DO UŻYTKU

2 gru, 2021 | Brusy

Ponad 2,5 kilometra nowych dróg gminnych oddano oficjalnie do użytku w gminie Brusy. Chodzi o ulice Polną i Różaną w Brusach oraz Długą w Męcikale. Wszystkie one były budowane przy współudziale środków rządowych.

Ulica Polna to odcinek o długości 550 metrów. W miejsce dziurawego niegdyś asfaltu zbudowano zupełnie nową nawierzchnię. Jest tam też nowe odwodnienie, chodniki i cała nowa infrastruktura drogowa. Przy okazji prac ziemnych wymieniono tam też instalację wodociągową. Wszystko to kosztowało prawie 2 miliony złotych, z czego 700 tysięcy to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kolejnym gotowym odcinkiem jest ulica Różana. Jej budowa była realizowana w ramach większego programu „Budowa ulic Osiedla Słonecznego w Brusach”. Wartość całego programu to 6 milionów złotych, z czego polowa to pozyskane przez gminę dofinansowanie z budżetu państwa.

Trzecim nowo oddanym do użytku odcinkiem jest ulica Polna w Męcikale. Ma ona długość 1400 metrów. Kosztowała 2 miliony złotych przy 50 procentowym wsparciu środków rządowych.

To jednak nie wszystkie inwestycje drogowe zrealizowane w ostatnim czasie na terenie gminy Brusy – mówił podczas wizyty w Brusach, Wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich.

– Od 2019 z funduszu dróg zrobiliśmy tutaj więcej zadań i to jest około 13 mln złotych. To jest ponad 6 kilometrów dróg. Pamiętamy, że była jeszcze odbudowa dróg po nawałnicy. To też były spore wydatki, spory wysiłek, żeby to zrobić. To też są praktycznie nowe drogi – dodaje wojewoda.

Według wojewody na terenie całego powiatu chojnickiego od 2019 roku, z udziałem środków rządowych wyremontowano łącznie ponad 50 kilometrów dróg. Łączna wartość tych inwestycji to 94 miliony złotych, z czego ponad 47 milionów złotych stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content