Z POEZJĄ WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

16 paź, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Ogromną atrakcję dla miłośników poezji Wisławy Szymborskiej przygotowuje Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. W tym tygodniu odbędą się tam dwa duże wydarzenia związane z polską noblistką. Na oba można przyjść, posłuchać, a nawet wziąć w nich czynny udział.

Pierwsze wydarzenie to konkurs recytatorski, który odbędzie się już jutro (17.10) w sępoleńskiej bibliotece. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkolnej. Oczywiście wszyscy jego uczestnicy, będą prezentowali poezję Wisławy Szymborskiej. Całość rozpocznie się o godzinie 10.00.

Dwa dni później (19.10) o godzinie 17.00, również w bibliotece gościć będzie Michał Rusinek, wieloletni sekretarz polskiej poetki. Będzie to też okazja do wspólnych wspomnień, nieżyjącej już od 5 lat Wisławy Szymborskiej. Gość opowie między innymi o tym jak zapamiętał pisarkę i współpracę z nią. Michał Rusinek wręczy także nagrody zwycięzcom wtorkowego konkursu recytatorskiego. Wydarzenie to odbędzie się bowiem pod patronatem Fundacji Wisławy Szymborskiej. Rusinek jest jej prezesem.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content