Podziękowania i upominki finansowe otrzymały przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Sępólno Krajeńskie. To wszystko za zaangażowanie podczas tegorocznych dożynek gminnych. Miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich pełnią jedną z najważniejszych ról w przygotowaniach i przebiegu takich uroczystości.

Panie działające w kołach gospodyń nigdy nie odmawiają nam pomocy. Zawsze możemy na nie liczyć – podkreśla Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Każdego roku jesienią organizujemy dla nich uroczyste spotkanie podsumowujące święto dożynkowe. „Wtedy dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, a w szczególności paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za udział w dożynkach, za przygotowanie wieńców dożynkowych, za wystawienie stoisk. Panie się bardzo starają i co roku te dożynki wyglądają naprawdę imponująco” – mówi burmistrz.

Podczas uroczystości podsumowującej – Koła Gospodyń Wiejskich otrzymują między innymi talony w wysokości 150 zł. Pieniądze mogą przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością organizacji. Najczęściej środki te są przeznaczane na doposażenie świetlicy wiejskiej w której panie się spotykają.

fot. UM w Sępólnie Krajeńskim