PODSUMOWANIE ROKU W SAMORZĄDZIE

21 sty, 2019 | Sępólno Krajeńskie

14 milionów złotych na inwestycje wydał w ubiegłym roku samorząd Sępólna Krajeńskiego. Więcej niż połowa tej sumy to środki pozyskane zewnątrz. Gmina podsumowała minione 12 miesięcy nie tylko w inwestycjach, ale także wydarzeniach.

Miniony rok był kontynuacją gminnego programu budowy dróg. Nowe trakty powstały między innymi na osiedlu Jana Pawła II. Niemalże od podstaw zbudowano również ulicę Przemysłową. W mieście i na terenach wiejskich powstały nowe place zabaw i siłownie plenerowe dla mieszkańców. Nad jeziorem Sępoleńskim uruchomiono profesjonalne pole namiotowe wyposażone w prąd, prysznice, toalety i stanowiska do zmywania naczyń. Sporo działo się też w inwestycjach związanych z obiektami kultury. W Centrum Kultury i Sztuki udało się zakończyć remont sali widowiskowej, a w miejscowości Komierowo zbudowano od podstaw nową świetlicę.

„Miniony rok obfitował w wiele wydarzeń. Do nich należy zaliczyć przede wszystkim wydarzenia związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości. W naszej gminie było ponad sto różnego rodzaju wydarzeń z tym związanych” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Po raz kolejny rozstrzygnięto plebiscyt Przedsiębiorca Roku. Tytuł trafił do firmy KAAD z Sępólna Krajeńskiego. Wręczono także nagrodę Świętego Wawrzyńca. To najwyższe gminne wyróżnienie przyznawane za zasługi dla rozwoju Gminy Sępólno Krajeńskie. W minionym roku otrzymał ją Janusz Tomas, działacz społeczny.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content