PODSUMOWANIE ROKU 2020 W SAMORZĄDZIE

4 sty, 2021 | Sępólno Krajeńskie

– Miniony rok będzie zapamiętany jako rok pandemii. Niemniej, mimo tych trudnych czasów udało się zrealizować szereg zadań – tak podsumowuje miniony rok Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Dla gminy, pod względem inwestycyjnym nie był to też zły rok.

– Główny ciężar wydatków skierowano na infrastrukturę drogową, ale też przygotowaliśmy nowe zadania inwestycyjne, jak na przykład wykonanie dokumentacji projektowej pod budowę trzeciego przedszkola w naszej gminie. Były też zadania związane z budową oświetlenia, czy kanalizacji sanitarnej. Całość wydatkowana była na poziomie ponad 12 milionów złotych – podlicza burmistrz.

W roku 2020 rozpoczęto też proces rewitalizacji śródmieścia Sępólna Krajeńskiego. Jest to zadanie o którym mówiono od lat. Będzie ono zakończone w drugiej połowie tego roku. Miniony rok miał być także rokiem organizacji przez Sępólno Krajeńskie Olimpiady Sportowców Wiejskich. Niestety ze względu na pandemię, wydarzenie trzeba było przenieść na rok bieżący. Szczęśliwie jednak nie zakłóciło to przygotowań infrastruktury do organizacji tego wydarzenia. Z myślą o sportowcach, którzy latem gościć będą w Sępólnie Krajeńskim urządzono nowe miejsca noclegowe na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji. Z myślą o kibicach, na stadionie zamontowano nowe siedziska i nagłośnienie.

Zgodnie z zapowiedzią władz miasta, rok bieżący będzie kontynuacją rozpoczętych już zadań. Na liście są kolejne budowy dróg, sieci kanalizacyjnych oraz, o ile gmina otrzyma dofinansowanie, rozpoczęcie budowy nowego przedszkola gminnego na 200 dzieci.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content