PODSUMOWANIE INWESTYCJI ZA ROK 2023 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

14 sty, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Co czwarta złotówka z miejskiego budżetu przeznaczona była na inwestycje. Taki bilans za rok 2023 przestawił samorząd Sępólna Krajeńskiego. Miniony rok budżetowy pod względem inwestycji był wyjątkowo dobry. Zrealizowano 34 zadania o łącznej wartości 25,5 mln złotych.

Na liście inwestycji oprócz zadań drogowych znalazły się także inne, równie ważne społecznie inicjatywy. – Odnowiliśmy ulicę Orzeszkowej w Sępólnie Krajeńskim, przygotowaliśmy dokumentację na drogi w sołectwach: Świdwie, Trzciany, Dziechowo i Sikorz, dofinansowaliśmy też budowę drogi Lutowo-Wiśniewka. Wśród ważnych i długo oczekiwanych przez naszych mieszkańców zadań, była m.in. budowa skateparku dla dzieci i młodzieży. Wybudowaliśmy też kolejne, trzecie już przedszkole samorządowe w naszej gminie. Były też dofinansowania do zakupu nowego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Komierowie. Zrealizowaliśmy także Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla naszych mieszkańców – wylicza Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nie bez znaczenia były tu pozyskane środki zewnętrzne. W ubiegłym roku Gmina Sępólno Krajeńskie otrzymała m.in. 13,5 mln złotych z rządowego funduszu Polski Ład oraz 2 mln złotych z funduszu drogowego.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content