PODSUMOWANIE INWESTYCJI GMINNYCH

5 lut, 2021 | Przechlewo

7 milionów złotych wydała w ubiegłym roku na inwestycje Gmina Przechlewo. Samorząd podsumował miniony rok w wydatkach majątkowych. Na liście zrealizowanych zadań jest 18 pozycji.

Najważniejszą ubiegłoroczną inwestycją było bez wątpienia zakończenie przebudowy obiektu na potrzeby nowej biblioteki gminnej. Kamienica, która do niedawna była nieużywaną i mocno zniszczoną ruderą, dzisiaj jest jednym z najładniejszych obiektów w Przechlewie. Wewnątrz urządzono bibliotekę, salę multimedialną i izbę pamięci. Ta inwestycja kosztowała 3,5 miliona złotych. Ponadto na liście zadań znalazły się również remonty dwóch dróg gminnych – pierwsza na os. Południe, a druga to odcinek z Dąbrowy Człuchowskiej do Łubianki. Przebudowano także pomieszczenia w Domu Kultury na potrzeby klubu Senior +. Wykonano też prace remontowe w świetlicach w Nowej Wsi i Szczytnie.

– Wszystkie te inwestycje to zadania, których potrzebę realizacji sygnalizowali nam mieszkańcy. Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Wiele inwestycji czeka też na rozpoczęcie realizacji. Będziemy to robić na miarę możliwości naszego budżetu – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Dwanaście ubiegłorocznych inwestycji to z kolei zadania, które gmina realizowała we współpracy z jednostkami organizacyjnymi, sołectwami, lokalnymi instytucjami i stowarzyszeniami. Do tej grupy inwestycji zalicza się prace remontowe w Szkole Podstawowej w Przechlewie, modernizację sali widowiskowej w Domu Kultury, budowę systemu nawadniania dolnej płyty stadionu w Przechlewie, czy modernizację niektórych placów zabaw na wsiach. Łączna wartość pozyskanych na inwestycje dofinansowań zewnętrznych to 3,3 mln zł.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content