PODATKI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM BEZ ZMIAN

1 gru, 2017 | Sępólno Krajeńskie

W przyszłym roku w Sępólnie Krajeńskim nie będzie podwyżek podatków i opłat lokalnych. Taką decyzję podjęła Rada Miejska. Będzie to już trzeci rok z rzędu, gdy stawki są utrzymywane na niezmienionym poziomie.

Wniosek o zachowanie dotychczasowych stawek złożył do Rady Miejskiej, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. „Uważamy, że w świetle tegorocznych wydarzeń, jakimi była nawałnica, czy deszczowa aura, która spowodowała straty w rolnictwie, podwyższanie podatków byłoby dla mieszkańców zbyt dużym obciążeniem” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Do wniosku przychyliła się również Rada Miejska.

W podatkach od nieruchomości w roku 2018 właściciele mieszkań będą płacili tak jak dotychczas – 0,73zł/m2. W budynkach, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, opłata ta wynosić będzie nadal 19,46zł/m2.

Nie będzie tez zmian w podatku od środków transportowych. I tak na przykład, za pojazd o dopuszczalnej masie od 3,5 do 5,5 tony, trzeba będzie zapłacić 740zł. Roczny podatek za duży autobus wynosić będzie 2070zł. Bez zmian pozostaną także stawki podatku rolnego i leśnego.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content