POCIĄG SPECJALNY ZNOWU PRZEJEDZIE PRZEZ SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

14 kwi, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Na sępoleńskim dworcu byli już kowboje, hipisi, jaskiniowcy, a nawet gwiazdy estrady. Kto ty razem przywita specjalny pociąg?

Już w najbliższy poniedziałek (16.04) o godzinie 12.05 na stację kolejową w Sępólnie Krajeńskim wjedzie specjalny pociąg relacji Kościerzyna – Poznań. Wydarzenie niecodzienne, ponieważ tak dworzec, jak i linia kolejowa są już od dawna nieczynne. Raz w roku Stowarzyszenie Miłośników Kolei organizuje jednak okolicznościowy przejazd. Z tej okazji sępoleńskie Centrum Kultury i Sztuki wraz z mieszkańcami miasta, przygotowują specjalne powitanie pasażerów podróżujących tym pociągiem.

Jakie to będzie powitanie, tego organizatorzy nie zdradzają, ponieważ do ostatniej chwili ma to być niespodzianka. Pociąg wyrusza rano z Kościerzyny. Jadąc przez Chojnice, Sępólno Krajeńskie, Nakło, Gniezno, dociera aż do Poznania. Skład będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz. Pociąg zatrzymywał się będzie na większych stacjach kolejowych. Przejazd nim jest biletowany. Udział w publiczności w imprezie na dworcu będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content