POCIĄG SPECJALNY ZNOWU POJAWI SIĘ W SĘPÓLNIE

16 cze, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Był już napad w stylu kowbojskim, była impreza hipisowska, a co tym razem czeka na pasażerów pociągu relacji Chojnice – Nakło?  To na razie tajemnica. Wszystko się wyjaśni już w najbliższą sobotę (17.06) na dworcu kolejowym w Sępólnie Krajeńskim.

Pociągi pasażerskie przejeżdżają przez miasto raz w roku. Są to jedynie pociągi specjalne, wożące turystów, bo linia kolejowa Chojnice – Nakło już od dawna jest nieczynna. Nic więc dziwnego, że przejazd lokomotywy z wagonami pełnymi pasażerów, wzbudza ogromne zainteresowanie.

Na tę okazję mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego przygotowują dla podróżnych oryginalną niespodziankę. Dwa lata temu był kowbojski napad na pociąg, a przed rokiem turystów przywitali na dworcu hipisi. „Kto będzie czekał na pociąg w tym roku, tego nie możemy zdradzić, bo to tajemnica. Gwarantujemy, że będzie widowiskowo i z przytupem. Będzie też sporo śmiechu” – zapewnia Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Pociąg wjedzie na stację o godzinie 9.34. Będzie tam miał 30 minutowy postój. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są także widzowie, którym nie udało się kupić biletów na pociąg specjalny. Szczególnie mile widziane są całe rodziny z dziećmi. Zbiórka o 9.30 na dworcu PKP w Sępólnie Krajeńskim.

 

 

grafika: CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Czytaj cały artykuł
Skip to content