PLENEROWA SIŁOWNIA JUŻ CZYNNA

19 mar, 2015 | Sępólno Krajeńskie

Prawie 50 tysięcy złotych kosztowała budowa siłowni plenerowej w Sępólnie Krajeńskim. Jest to pierwszy taki obiekt w gminie. Z urządzeń można korzystać za darmo i do tego przez całą dobę. Całość jest dostępna zarówno dla mieszkańców jak i turystów.

Siłownię zbudowano na wniosek mieszkańców. Całość zlokalizowano na Placu Przyjaźni. „Jest to ulubione miejsce wypoczynku naszych mieszkańców. Można tam bezpiecznie dojść pieszo lub dojechać nowo wybudowaną ścieżką rowerową” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Siłownia składa się z 8 podwójnych urządzeń. Tym samym może z niej korzystać jednocześnie do 16 osób. Przyrządy zostały dobrane tak, aby umożliwiały rozwijanie wszystkich partii mięśniowych, niezależnie od wieku ćwiczącego.

Obok siłowni znajduje się również plac zabaw. Niebawem powstanie tam jeszcze jeden kompleks z urządzeniami zabawowymi dla najmłodszych. Miasto planuje też w tym miejscu odnowienie pobliskiego miasteczka rowerowego oraz ścieżki do jazdy na rolkach.

Na budowę siłowni plenerowej samorząd pozyskał prawie 33 tysiące złotych dofinansowania unijnego. Z własnego budżetu wydał na ten cel 17 tysięcy złotych.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content