PLEBISCYT PRZEDSIĘBIORCA ROKU – W TYM ROKU BEZ ROZSTRZYGNIĘCIA

8 lut, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Nie będzie w tym roku ogłoszenia o naborze kandydatów do plebiscytu Przedsiębiorca Roku Gminy Sępólno Krajeńskie. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa i związanych z tym ograniczeń sanitarnych. W obecnej sytuacji, gdy trudno jest zorganizować sesje Rady Miejskiej w trybie innym niż zdalny, trudno byłoby również przygotować odpowiednio uroczystą ceremonię wręczenia statuetki przez Radę Miejską.

Plebiscyt Przedsiębiorca Roku organizowany jest w Sępólnie Krajeńskim od roku 2013. Pierwszą statuetkę, wiosną 2014 roku wręczono firmie Hesz. Ubiegłorocznej nagrody, dla Centrum Motoryzacyjnego Seydak, nie wręczono do tej pory. Wszystko z powodu wciąż obowiązujących ograniczeń sanitarnych. „Liczę na to, że uda się w tym roku tę statuetkę wręczyć, choćby w ścisłym reżimie sanitarnym. Jeszcze większą radością byłoby jej wręczenie podczas uroczystej sesji z udziałem wszystkich radnych, ale to zależy od przepisów jakie będą w przyszłości obowiązywały” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Z tego samego powodu nie wiadomo też czy w tym roku przyznawana będzie Nagroda Świętego Wawrzyńca. Jest to najwyższe wyróżnienie wręczane osobom i organizacjom, które w sposób szczególny przysłużyły się do promocji Gminy Sępólno Krajeńskie.

Niezagrożona na razie jest ceremonia wręczenia tytułu i wyróżnień w plebiscycie Sportowiec Roku Gminy Sępólno Krajeńskie. To wydarzenie nie wymaga zwoływania nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Nagrody zostaną wręczone podczas skromnej gali, która odbędzie się w hali Krajna Arena, jeszcze w lutym. Z powodu pandemii odwołano również tegoroczny Bal Sportowca.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content