PLAŻA W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM – ATRAKCJĄ REGIONU

5 lip, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Czysta woda, ratownicy strzegący bezpieczeństwa, wypożyczalnia sprzętu pływającego i strefa gastronomiczna. Takie atrakcje czekają na tych, którzy w sezonie letnim odwiedzą sępoleńską plażę. Jest to miejsce ogólnodostępne i polecane na wypoczynek, szczególnie podczas upalnych dni.

Plaża w Sępólnie Krajeńskim w okresie letnim jest miejscem strzeżonym. Dla wypoczywających dostępna jest jej zarówno część piaszczysta, jak i trawiasta. W obszarze kąpieliska wydzielony został brodzik dla dzieci. Nieco głębiej urządzono strefę z pneumatycznym torem przeszkód. Ogromną atrakcją jest bogato wyposażona wypożyczalnia sprzętu. Do dyspozycji są kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe i z silnikami elektrycznymi, żaglówki, deski do pływania, w tym także deski sup. Są też parasole i leżaki. Na plaży działa również mała strefa gastronomiczna z lodami, słodkimi przekąskami i napojami. To jednak nie wszystkie atrakcje sępoleńskiej plaży. – W okresie letnim planujemy imprezy dla mieszkańców i turystów. Będą to m.in. zawody pływackie, będzie też turniej siatkówki plażowej i coś dla starszej młodzieży, czyli dyskoteki. One już są zaplanowane w terminach 13 lipca oraz 3 sierpnia. To tak zwana „bitwa didżejów”. Różni didżeje będą prezentować u nas swoją muzykę – zapowiada Marek Chart, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

Osoby wypoczywające na plaży w sierpniu, mogą popołudniami korzystać z oferty sportowo-rozrywkowej przygotowywanej z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego. Jedną z tegorocznych atrakcji będzie koncert Kasi Kowalskiej. Odbędzie się on 10 sierpnia o godzinie 21.00 na Stadionie Miejskim.

 

 

fot. CSiR w Sępólnie Krajeńskim

 

Plaża w Sępólnie Krajeńskim

Plaża w Sępólnie Krajeńskim

Plaża w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content