PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO UCHWALONY

3 mar, 2018 | Przechlewo

Kolejne 76 hektarów miejscowości Przechlewo objęto Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Jest to dokument umożliwiający prowadzenie inwestycji budowlanych na zasadach zdecydowanie prostszych niż dotychczas. Planem objęta jest już cała wschodnia część Przechlewa.

Uchwalony przez Radę Gminy Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dotyczy nieruchomości położonych przy ulicy Człuchowskiej, Szkolnej oraz na Osiedlu Juźkowa. Reguluje on sposób użytkowania terenu oraz na przykład dopuszczalny rodzaj zabudowy. Dzięki temu dokumentowi także, czas na uzyskanie pozwolenia na budowę, na objętym planem obszarze skróci się z dwóch miesięcy do tygodnia. Wymagane będą tylko podstawowe dokumenty.

„Jest to kolejny krok do objęcia planami miejscowymi całej miejscowości gminnej Przechlewo. Ma to ułatwić procedury budowlane na tym terenie oraz spowodować aby wszystko przestrzennie ze sobą współgrało” – mówi Dariusz Szopiński, inspektor ds. planowania przestrzennego i zabytków w Urzędzie Gminy Przechlewo.

Jest to już drugi taki dokument uchwalony dla części miejscowości Przechlewo. Pierwszy dotyczył obszaru na południe od ulicy Człuchowskiej. W przygotowaniu jest też plan dla centrum i zachodniej części Przechlewa. Będzie on uchwalony jeszcze w tym roku. W kolejnych latach podobny dokument ostanie opracowany także dla północnej części Przechlewa oraz większych miejscowości w gminie.

 

 

fot: UG Przechlewo

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content