PLACÓWKI OŚWIATOWE GOTOWE NA PRZYJĘCIE UCZNIÓW

30 sie, 2021 | Przechlewo

751 dzieci rozpocznie nowy rok szkolny we wszystkich placówkach oświatowych w gminie Przechlewo. W Szkole Podstawowej w Przechlewie będzie to 362 uczniów, w Szkole Podstawowej w Sąpolnie – 156. W Przedszkolu Gminnym w Przechlewie opieką objętych będzie 125 dzieci. Niewielkie oddziały przedszkolne prowadzone będą również w szkołach: w Przechlewie (20 dzieci) i w Sąpolnie (24 dzieci). Żłobek Gminny zaopiekuje się grupą 64 maluchów.

Wszystkie placówki są już przygotowane na przyjęcie dzieci – zapewniają władze gminy. Przy wejściu do budynków znajdują się stacje do dezynfekcji rąk. Będą też bezdotykowe urządzenia do pomiaru temperatury ciała. Wszystko po to, aby zapewnić uczniom i przedszkolakom jak najwyższy poziom zabezpieczenia przed zarażeniem się koronawirusem.

– Życzymy spokojnego roku szkolnego dla naszych najmłodszych, aby ten rok po okresie trudnym dla nich, po okresie zdalnego nauczania, wrócił do normalności. Tak, aby przez ten najbliższy rok szkolny dzieci mogły chodzić normalnie do szkoły i wraz z rówieśnikami mieć ze sobą kontakt, nawiązywać przyjaźnie i cieszyć się sobą – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content