PLAC ZABAW W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

7 lip, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Prawie 90 tysięcy złotych kosztowała budowa nowego placu zabaw w miejscowości Wałdowo w Gminie Sępólno Krajeńskie. Inwestycję wybrali sobie sami mieszkańcy. Otwarcie obiektu już jutro (08.07).

Plac zabaw w Wałdowie to jedno z dwóch zadań, które zostały wybrane przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Gmina Sępólno Krajeńskie podzieliła 200 tysięcy złotych po połowie, na inwestycję realizowaną w mieście oraz na wsi. W mieście zwyciężyła propozycja wytyczenia trasy pieszo-rowerowej wokół Jeziora Sępoleńskiego, a na wsi – budowa placu zabaw w Wałdowie. 

Nowy plac powstał w centrum wsi, przy Domu Kultury. Będzie on dostępny dla wszystkich. „Jest to nowoczesny i bezpieczny obiekt” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Na wyposażeniu są huśtawki, bujawki, zjeżdżalnie i zameczek dla dzieci. Całość jest ogrodzona, a podłoże stanowi specjalnie przygotowany i przesiany piasek.

Wałdowo ma już jeden plac zabaw. Znajduje się on przy szkole. Jest on jednak przeznaczony dla dzieci starszych. Do tego szkoła znajduje się w pewnej odległości od centrum wsi. Z nowego placu zabaw będą mogły korzystać maluchy w każdym wieku. Zostanie on otwarty w sobotę (8.07) o godzinie 16.00.

 

 

fot: UM w Sępólnie Krajeńskim

Czytaj cały artykuł
Skip to content