PLAC REKREACYJNY W DZIECHOWIE OFICJALNIE OTWARTY

21 lis, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Mieszkańcy Dziechowa mogą już korzystać z powstałego tam placu rekreacyjnego. Obiekt został oficjalnie otwarty. Co prawda w dniu przekazania kluczy do bram nowej inwestycji, nie było dane mieszkańcom pograć tam w golfa, czy skorzystać z minisiłowni, bo kilka godzin wcześniej spadł tam obfity śnieg, ale za to rozpalenie ogniska lub grilla jest tam możliwe nawet zimą.

– Dla nas to bardzo ważna inwestycja. Były plac zabaw, który kiedyś tu był, był po prostu zniszczony już pod wpływem atmosfery i nie było gdzie się spotkać. Nie było też gdzie robić imprez integracyjnych. Dlatego bardzo się cieszymy z tego i myślę, że będzie nam pięknie to służyło – mówi Robert Westfal – sołtys Dziechowa.

Budowa placu rekreacyjnego kosztowała 440 tysięcy złotych. 265 tysięcy to unijne dofinansowanie, które gmina pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Warunkiem otrzymania dotacji było stworzenie obiektu, który będzie na swój sposób oryginalny. Gmina miała swój pomysł.

Plac rekreacji jest wyposażony w zadaszoną wiatę. Jest ona pokryta ekologicznym dachem z trawy. Podobne można spotkać na przykład w Irlandii lub Szkocji. Elewację obiektu przyozdobiono motywem wzorowanym na hafcie krajeńskim. Nad prawidłowością jego wykonania czuwała Małgorzata Senska, kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Lutowie.

Nowy plac będzie wizytówką nie tylko tej części gminy, ale przede wszystkim całego regionu krajeńskiego.

– Bardzo się cieszymy, że możemy wszędzie promować Krainę, bo czasami nas mylą z Kaszubami. My się na to denerwujemy, bo my jesteśmy odrębni. Co prawda sąsiadujemy ze sobą, ale mamy swoje symbole krajeńskie i taki symbol właśnie tutaj się też znalazł – podkreślał podczas uroczystości otwarcia obiektu, Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nowo zbudowany plac rekreacyjny w Dziechowie oprócz wiaty wypoczynkowej wyposażony jest w zestaw ławek i stołów, miejsce do rozpalania ogniska, minisiłownię plenerową, dwa stanowiska do gry w mini golfa oraz plac ze sztuczną nawierzchnią, który może służyć także jako boisko do gier zespołowych. Cały obiekt jest oświetlony lampami zasilanymi energią słoneczną. Obok zbudowano także parkingi.

 

 

fot. UM w Sępólnie Krajeńskim

 

Poniżej zdjęcia placu rekreacyjnego wykonane w październiku 2022 r., jeszcze przed otwarciem inwestycji

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content