PLAC REKREACYJNY W DZIECHOWIE JUŻ NIEBAWEM BĘDZIE GOTOWY

5 paź, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Jeszcze w tym miesiącu gotowy będzie nowy teren rekreacyjny w miejscowości Dziechowo. Zadanie to jest realizowane przy wsparciu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Prace są już na ukończeniu.

Teren rekreacyjny powstanie w pobliżu świetlicy wiejskiej. Będzie to uzupełnienie infrastruktury wypoczynkowej, z której będą mogli korzystać mieszkańcy Dziechowa, ale nie tylko. Będzie to bowiem kompleks ogólnodostępny. Plac będzie ogrodzony, bezpieczny, z wydzielonymi parkingami. Wewnątrz obiektu urządzone zostaną: stanowisko do gry w minigolfa, siłownia plenerowa, miejsce do gry w koszykówkę oraz wiata rekreacyjna.

– Ciekawostką będzie fakt, iż jej dach będzie pokryty trawą i mchem. Na ścianie frontowej namalowano wzór haftu krajeńskiego, nawiązujący do tradycji lokalnej. Wewnątrz wiaty będzie stanowisko do grillowania – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Budowa i urządzenie tego terenu ma kosztować 440 tysięcy złotych. 265 tysięcy to unijne dofinansowanie, które gmina pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content