PIŁKARSKIE TALENTY Z KOCZAŁY

15 maj, 2023 | Koczała

Każdy młody człowiek, który chciałby spróbować swoich sił w niełatwej sztuce piłkarskiej, może się zgłosić do Granitu Koczała. Klub prowadzi ciągły nabór do drużyn dziecięcych i młodzieżowych. Już teraz zapisanych jest 40 zawodników, a zainteresowanie z miesiąca na miesiąc jest coraz większe.

Powodem takiej sytuacji jest nie tylko moda na piłkarskie sukcesy wzorem Roberta Lewandowskiego, ale także atrakcyjna oferta lokalnego klubu. – Odkąd ja jestem w Granicie, a jestem jakieś 25-30 lat, to takiego zainteresowania nie było. Przyjmujemy wszystkich, którzy chcą trenować – mówi Wojciech Mrozewski prezes Klubu Sportowego Granit Koczała.

Już teraz w barwach koczalskiego klubu występują dwie drużyny. Jest szansa, że od września utworzona będzie trzecia, dwudziestoosobowa. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Młodzi sportowcy rywalizują także w lokalnych turniejach, co pomaga im w nabieraniu boiskowego doświadczenia. Drużyny są otwarte także na dziewczęta. – W naszych grupach dziewczęta i chłopcy trenują wspólnie – dodaje prezes. Zapisy chętnych przyjmowane są cały czas. Wystarczy skontaktować się z klubem lub zwyczajnie przyjść na jeden z treningów. Wszystkie one odbywają się na przyszkolnym Orliku.

Jeśli ktoś chce przyjść, trenować, sprawdzić się czy to jest dla niego, bo wiadomo dzieci w tym wieku poszukują, to jak najbardziej można przyjść, spróbować swoich sił z młodszymi, ze starszymi. Nawet jeżeli ktoś się nie nadaje, a mimo wszystko bardzo chce grać, to nie wyganiamy go, tylko pozwalamy trenować, trenować i jeszcze raz trenować. Lewandowskiego zewsząd gonili, a potem okazało się, że został najlepszym polskim piłkarzem – podsumowuje Mrozewski.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Granit Koczała – trening drużyn dziecięcych

Granit Koczała – trening drużyn dziecięcych

Granit Koczała – trening drużyn dziecięcych

Granit Koczała – trening drużyn dziecięcych

Granit Koczała – trening drużyn dziecięcych

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content