PIERWSZE PÓŁROCZE W INWESTYCJACH – LEPSZE NIŻ ZAKŁADANO

12 wrz, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Cztery razy więcej niż pierwotnie zakładano, chce wydać w tym roku na inwestycje – Gmina Sępólno Krajeńskie. Nie oznacza to jednak, że zadania będą o 400 procent droższe. Samorząd pozyskał sporo dofinansowań i chce wykonać więcej niż pierwotnie zakładano.

Na aktualnej liście tegorocznych inwestycji jest aż 30 zadań. Najczęściej są to wydatki drogowe. Ratusz kończy w tej chwili prace na osiedlu Jana Pawła II. Tam budowana jest ulica Kochanowskiego oraz skrzyżowanie Małcużyńskiego i Wieniawskiego. Prace zakończono na Bema i Kusocińskiego. Po przebudowie gotowa jest też ulica Nowy Rynek. Jeszcze w tym roku do użytku mają być oddane nowo naprawione odcinki dróg transportu rolnego: Nowy Dwór – Zboże oraz Wałdowo – Toboły. Inne gruntowe drogi gminne są sukcesywnie równane i utwardzane. Niebawem powinna się także rozpocząć budowa ulicy Przemysłowej. Łączne wydatki na inwestycje drogowe tylko w tym roku wyniosą prawie 5 milionów złotych.

Rozpoczął się także proces termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej. Prace trwają na budynku szkoły w Zalesiu i budynku siłowni przy CSiR w Sępólnie Krajeńskim. W planach jest także termomodernizacja gmachu Ratusza.

Jednym z droższych zadań będzie rozpoczynająca się w tym roku modernizacja sali widowiskowo – kinowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. To zadanie może pochłonąć nawet 3,3 mln zł. Za 760 tysięcy złotych rozpoczyna się także budowa świetlicy wiejskiej w Komierowie. W Wałdowie w ramach budżetu obywatelskiego powstał nowy plac zabaw. Z tego samego budżetu wokół jeziora Sępoleńskiego wyznaczona zostanie trasa rowerowa. W Zalesiu utworzono 3 lokale socjalne.

„Wysoki wskaźnik wydatków inwestycyjnych wynika z okazji jaka się nadarzyła. Pojawiła się możliwość pozyskania sporych środków zewnętrznych, z której chcemy jak najlepiej skorzystać, stąd takie tempo inwestowania” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Pierwotnie ratusz zakładał tegoroczne wydatki majątkowe na poziomie około 4 mln złotych. Już teraz wiadomo, że wraz z dotacjami, będzie to około 16 mln złotych.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content