PATRIOTYCZNE ŚWIĘTA W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

1 maj, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Uroczystości religijne i patriotyczne – to kolejne propozycje Gminy Sępólno Krajeńskie na zbliżającą się majówkę. Oprócz imprez rozrywkowych zaplanowanych na niedzielę i poniedziałek (30.04 i 1.05), w mieście odbędą się także wydarzenia nawiązujące do pamięci o historii Polski.

We wtorek (2.05) w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim rozegrana zostanie pokazowa gra strategiczna „Liberum Veto”. W zabawie wezmą udział zawodnicy w strojach z czasów Złotej Wolności Szlacheckiej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00. Publiczność jest mile widziana.

W środę (3.05) przypada 226 rocznica uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji, nazwanej później Konstytucją 3 Maja. Był to pierwszy taki dokument w Europie, a drugi na świecie. 4 lata wcześniej, swoją Konstytucję ogłosiły jedynie Stany Zjednoczone Ameryki.

Uroczystości rocznicowe w Sępólnie Krajeńskim rozpocznie przemarsz delegacji oraz złożenie kwiatów przed Pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla. Ceremonia ta odbędzie się o godzinie 10.00. Później, na placu przy kościele p.w. Św. Bartłomieja rozpocznie się akcja patriotyczna „Śladami Polskich Wartości”. To wydarzenie przygotuje Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. O godzinie 11.00 w tym samym kościele odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

 

 

grafika: CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Czytaj cały artykuł
Skip to content