Uroczystości religijne, koncerty oraz promocja książki – to najważniejsze punkty programu obchodów 300 – lecia parafii św. Anny w Przechlewie. Wydarzenia jubileuszowe odbędą się już w najbliższą niedzielę – 26 lipca.

Święto inaugurują misje parafialne, które już trwają. Msze święte misyjne odprawiane są codziennie rano i wieczorem w kościele św. Anny. Główne uroczystości odbędą się natomiast w niedzielę. Rozpocznie je msza święta odpustowa, która zostanie odprawiona o godzinie 11.00. Po mszy rozpocznie się koncert orkiestry dętej z Zapcenia. Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, będzie go można wysłuchać przed kościołem. Kolejne wydarzenie zaplanowano na godzinę 15.00. W kościele parafialnym będzie można wysłuchać koncertu „Te Deum”, przygotowanego na organy, trąbkę i skrzypce. O godzinie 16.00 odbędzie się promocja książki: „Przechlewo Parafia Świętej Anny – 300 lat kościoła parafialnego”. Będzie to okazja do spotkania z jej autorami oraz nabycia tejże publikacji.

„Jubileusz jest wielkim wydarzeniem dla naszej wspólnoty. Na przestrzeni 300 lat nasza parafia przechodziła różne dzieje – od okresu zaborów, po panowanie niemieckie, aż do roku 1945, gdy to miejscowy kościół znowu przeszedł w ręce polskie. Warto poznać tę historię” – mówi ks. Krzysztof Jakubek, proboszcz parafii w Przechlewie. Wszystkie wydarzenia są otwarte. Promocji książki towarzyszyć będzie także skromny poczęstunek.

 

 

fot. UG Przechlewo