OZDOBY ŚWIĄTECZNE OD NIEPEŁNOSPRAWNYCH [GALERIA]

10 gru, 2021 | Brusy

Ruszyła sprzedaż ozdób świątecznych przygotowywanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brusach. To coroczna akcja. Niepełnosprawni zbierają w ten sposób pieniądze na organizację wydarzeń integracyjnych i czasu wolnego dla siebie.

W bruskim WTZ przygotowania do świąt rozpoczęły się już w sierpniu. Do wykonania są bowiem dziesiątki stroików, bombek i ozdób świątecznych, które później będzie można sprzedać. Za zarobione pieniądze niepełnosprawni pojadą na przykład na wymarzoną wycieczkę – mówi Natalia Landowska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brusach.

Część wykonanych prac już zaprezentowano w internecie. Inne znajdują się w mini galerii w holu warsztatu. Kolejne będzie można obejrzeć i kupić już niebawem.

– Zostaną one zaprezentowane między innymi podczas imprezy mikołajkowej w Wielu, w najbliższą niedzielę (12.12) oraz 19 grudnia na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Brusach – dodaje kierownik.

Osoby, które nie odwiedzą w tych dniach Wiela lub Brus, mogą dokonać zakupu przez internet. Prace są prezentowane na profilu facebookowym Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brusach. Wszystkie one są wykonane ręcznie przez podopiecznych placówki. Jak zapewniają rzemieślnicy, towaru nie zabraknie, bo pracownia ozdób choinkowych działa pełną parą.

Ozdoby choinkowe przygotowują także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Te prace jednak nie są na sprzedaż. Niepełnosprawni wykonują je w ramach terapii. Część stroików ozdobi niebawem biura w miejskich instytucjach, inne podopieczni ŚDS będą mogli zabrać do swoich domów lub podarować je bliskim.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content