OTWARTE WARSZTATY WĘDKARSKIE W PRZECHLEWIE

14 lut, 2022 | Przechlewo

Jak działa ekosystem? Co dzieje się pod wodą w jeziorach i rzekach? Jak bezpiecznie i umiejętnie łowić ryby? Odpowiedzi na te pytania można będzie znaleźć na otwartych warsztatach wędkarskich, które od jutra rozpoczynają się w przechlewskiej bibliotece. Całość poprowadzi Karol Dziemiańczyk, prezes człuchowskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Zainteresowani po odbytym kursie będą mogli otrzymać Kartę Wędkarską.

Warsztaty są kierowane do wszystkich grup wiekowych. Udział w nich jest bezpłatny. Odbywać się one będą od wtorku do czwartku (15-17.02) w godzinach 10.00 – 14.00 w Gminnej Bibliotece i Centrum Kultury w Przechlewie.

– Będziemy rozmawiać o funkcjonowaniu jezior jako ekosystemie, o florze, o faunie, o ichtiofaunie. Będziemy mówić także o rzekach i o tym jak funkcjonuje taki ekosystem. Będziemy też mówić o pewnych zależnościach, które występują w środowiskach wodnych, o tym skąd się bierze tlen. Jakie są tam rośliny, zwierzęta, co na co wpływa, tak aby każdy uczestnik warsztatów po tym cyklu spotkań miał znacznie lepszą orientację i wiedział co się tak naprawdę dzieje pod tą taflą wody – mówi Karol Dziemiańczyk, prezes człuchowskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego.

Po zaliczeniu kursu każdy uczestnik zajęć będzie mógł przystąpić do egzaminu na Kartę Wędkarską. Uprawnia ona do połowu ryb na wodach śródlądowych w Polsce. W ramach zajęć przewidziany jest także wykład dla seniorów. Odbędzie się on w środę o godzinie 15.00 w przechlewskim Klubie Seniora.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content