„OSTATNIA STACJA. KATYŃ 1940″ – ZAPROSZENIE NA PROJEKCJĘ

13 kwi, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Widowisko multimedialne opisujące ostatnie chwile ofiar pomordowanych wiosną 1940 roku w Katyniu zaprezentuje dzisiaj Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Placówka przygotowała projekcję, którą będzie można obejrzeć na kanale Yotube pod adresem: https://youtu.be/8N8NjfRfmiQ oraz na profilu Facebookowym CKIS. Początek transmisji – godzina 17.00.

– Motywem przewodnim wydarzenia powstałego na cześć wymordowanej elity narodu polskiego, jego potencjału obronnego, intelektualnego oraz twórczego, jest zachowana w archiwum Muzeum Katyńskiego korespondencja ofiar oraz ich rodzin. Odnalezione w zakamarkach mundurów w trakcie ekshumacji mogił zbiorowych listy, przepełnione zazwyczaj wyłącznie troską oraz czułymi pozdrowieniami, jednoznacznie sugerują wszechobecną w warunkach obozowych cenzurę – zapowiada Michał Pick z CKiS w Sępólnie Krajeńskim.

Widowisko wzbogacone będzie także o muzykę. W tworzeniu obrazu pomagała Grupa Rekonstrukcji Historycznych Ziemi Krajeńskiej. Film zrealizowano w sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki.

 

grafika: CKiS

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content