OSP W WAŁDOWIE MA JUŻ 100 LAT!

16 maj, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Jubileusz 100 lat istnienia obchodzi w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Wałdowie w gminie Sępólno Krajeńskie. Związane z tym uroczystości odbędą się 21 maja.

Całość zainauguruje uroczysta msza święta. Zostanie ona odprawiona w kościele parafialnym w Wałdowie o godzinie 13.00. Po mszy odbędzie się przemarsz delegacji i pocztów sztandarowych ulicami miejscowości. Około 14.20 na placu przed remizą rozpocznie się część oficjalna, podczas której odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa. O 16.00 ruszy część rozrywkowa. W programie zaplanowano między innymi wspólne grillowanie, atrakcje dla dzieci oraz występy artystyczne.

– Jest to piękny jubileusz 100-lecia naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie. Historia można powiedzieć, która była tworzona przez naszych pradziadków, dziadków, którzy zakrzewili tę kulturę tutaj, dlatego musimy jakoś ten dzień uczcić – mówi Tobiasz Świniarski, prezes zarządu oddziału gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Sępólnie Krajeńskim.

Obecnie Ochotniczą Straż Pożarną w Wałdowie tworzy 65 druhów. W czynnej służbie jest ich 26. Na wyposażeniu jednostki są dwa wozy ratowniczo – gaśnicze. Jubileusz 100-lecia OSP Wałdowo będzie połączony także z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content