OSIEM DRÓG DO REMONTU – GMINA SĘPÓLNO OGŁOSIŁA PRZETARG

3 mar, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Jeszcze tylko przez tydzień (do 10.03) firmy zainteresowane kontraktem na budowę aż ośmiu dróg w Gminie Sępólno Krajeńskie, mogą zgłaszać swoje propozycje cenowe. Samorząd ogłosił przetarg na to zadanie. Kontakt jest wart około 10 milionów złotych.

Do remontu wyznaczono ulice: Bajkową, Radosną, Reja, Prusa i Więcborską w Sępólnie Krajeńskim oraz drogi w Trzcianach, Sikorzu i Dziechowie. Łącznie to prawie 4 kilometry nowych traktów. Wszystko to dzięki otrzymanemu wsparciu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które stanowi aż 95 procent wartości zadania. Zgodnie z harmonogramem zwycięzca przetargu będzie musiał wykonać roboty w ciągu 14 miesięcy od daty podpisania umowy. Samorząd liczy na duże zainteresowanie tym kontraktem, wśród firm zajmujących się budową dróg.

– Jest to duży przetarg do którego można przystąpić. Jednak dla przedsiębiorstw, które nie chcą brać całego, tak dużego zlecenia, rozwiązaniem będzie złożenie oferty tylko na jego część. Całe zadanie podzieliliśmy na trzy mniejsze. Oferenci mogą składać swoje propozycje na jedną, dwie, a nawet wszystkie trzy części zadania. Liczymy na to, że takie rozwiązanie wzbudzi zainteresowanie wśród większej ilości firm – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Oferty można składać do 10 marca.

Wszystkie wyznaczone do modernizacji drogi, są obecnie traktami gruntowymi, bądź utwardzonymi nietrwałymi nawierzchniami. Po remoncie większość odcinków zyska nawierzchnię asfaltową. Wyjątkiem będą ulice Radosna, Reja i Prusa w Sępólnie Krajeńskim. Tam nawierzchnię stanowić będzie kostka betonowa.

 

zdjęcie ilustracyjne – fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content