OSIEDLE SŁONECZNE – ZOBACZ POSTĘP PRAC

15 kwi, 2022 | Brusy

Najpóźniej w przyszłym roku zakończy się budowa dróg na osiedlu Słonecznym w Brusach. Zadanie to zakłada nie tylko budowę utwardzonych nawierzchni, ale przede wszystkim budowę kanalizacji deszczowej. Znaczna część prac jest już wykonana.

Program budowy dróg na osiedlu Słonecznym realizowany jest od roku 2020. W pierwszych dwóch etapach zbudowano tam ulicę Różaną, Akacjową i Kwiatową. W tym roku prace prowadzone są na Jaśminowej i Stokrotki. Budowane będzie także przedłużenie ulicy Słonecznej. Do realizacji na rok przyszły pozostaną ulice: Modrakowa, Zielona i Łanowa. Łącznie będą to prawie dwa kilometry dróg osiedlowych wraz z pełną infrastrukturą.

 – Osiedle Słoneczne jest już starym osiedlem. Zabudowa mieszkaniowa wciąż tam się jednak uzupełnia, stąd konieczność zbudowania tam nowych dróg. Ważnym elementem jest też zbudowanie kanalizacji deszczowej, czyli tego, czego na tym osiedlu brakowało. To bardzo dobrze zazębiło się z wcześniejszą budową kolektora deszczowego w ulicy Kościuszki – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Budowa sieci odwodnieniowej zapobiegnie podtapianiu posesji podczas obfitych opadów deszczu lub gwałtownych roztopów. Woda z jezdni spływać będzie do studzienek kanalizacyjnych.

Całość ma kosztować 6 mln złotych, przy czym jak dodaje burmistrz, kwota ta ze względu na rosnące ceny materiałów budowlanych, może się zmienić. Zadanie zostało dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 2,8 mln zł.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content