Jak wygląda dom Świętego Mikołaja? Ile prezentów zmieści się do jego worka? Jak duże są jego renifery? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą wszyscy ci, którzy 6 grudnia przyjadą do Przechlewa. Od rana stacjonować tam będzie prawdziwy Święty Mikołaj wraz z orszakiem.

Organizacja hucznych Mikołajek to w Przechlewie nie nowość. W tym roku jednak, będą one wyjątkowe. Oprócz niecodziennych pojazdów, którymi poruszać się będzie wyjątkowy gość, w centrum miejscowości stanie prawdziwa wioska Świętego Mikołaja. Będą też prawdziwe renifery, choinka i prezenty – zapewnia Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Dodatkową atrakcją będzie pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy oraz wspólne strojenie choinki.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8.00 rano. Już wtedy na ulicach Przechlewa pojawi się niezwykły pojazd. To potężna ciężarówka, którą Święty Mikołaj dojedzie do każdej szkoły, przedszkola i żłobka. Odwiedzi on łącznie ponad tysiąc dzieci.

O godzinie 14.00 na przechlewskim dworcu autobusowym ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy. Mieszkańcy i turyści będą tam mogli zaopatrzyć się nie tylko w ozdoby świąteczne, ale także w stroje, przyprawy i gadżety związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Tuż obok czynna będzie wioska Świętego Mikołaja.  Gość z Laponii pojawi się w niej popołudniu. Każde dziecko będzie mogło z nim porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wieczorem w centralnym punkcie Przechlewa stanie choinka. Każdy z mieszkańców będzie mógł zawiesić na niej swoją ozdobę. Z tego powodu prosimy o własnoręczne przygotowanie wcześniej odpowiednio dużych bombek, łańcuchów oraz ozdób kartonowych i drewnianych – takich, które będzie można powiesić na choince.

fot. serwissamorzadowy.eu