ONE BUDOWAŁY NIEPODLEGŁĄ – NOWA WYSTAWA PLENEROWA

23 lut, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Na wystawę plenerową „One budowały Niepodległą” zaprasza Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Wydarzenie będzie poświęcone kobietom, które odegrały ważną rolę w walce o niepodległość i odbudowywaniu Polski po latach rozbiorów. Galerię będzie można oglądać na Placu Wolności od 25 lutego.

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm RP między innymi rokiem Marii Konopnickiej, Wandy Rutkiewicz i Marii Grzegorzewskiej. Wszystkie postacie zapisały się w historii Polski jako kobiety nietuzinkowe. Również poszczególne regiony mają swoje bohaterki. Wystawa w Sępólnie Krajeńskim poświęcona będzie kobietom z województwa kujawsko-pomorskiego.

– Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o takich postaciach jak: szeregowa Zofia Kurowska z Włocławka, starsza szeregowa Agnieszka Naskrętówna z Bydgoszczy, hrabina Maria Skórzewska z Lubostronia,  Anna Krzycka, czy Wanda Rolbieska, koniecznie przyjdźcie na sępoleński Plac Wolności. Plansze wystawowe będą tam na Was czekały od 25 lutego i postoją w samym centrum miasta, aż do 25 marca. Bohaterkami wystawy są nauczycielki, aktorki, reżyserki, dziennikarki czy pisarki. Jednym słowem kobiety o których warto pamiętać – zapowiada Michał Pick, z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Wystawa będzie czynna od 25 lutego do 25 marca. Będzie ja można oglądać na płycie głównej sępoleńskiego Rynku.

 

fot. serwissamorzadowy,eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content