OGROMNA RADOŚĆ STRAŻAKÓW Z OSP LEŚNO [GALERIA]

7 wrz, 2021 | Brusy

Nową remizę strażacką, nowy wóz bojowy i nowy sztandar otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Leśnie koło Brus. W piątek odbyła się tam uroczystość otwarcia nowego obiektu, wręczenia kluczyków do samochodu oraz poświęcenia i zaprzysiężenia sztandaru.

Nowa siedziba i nowy sprzęt to dla strażaków z Leśna ogromny skok technologiczny. Dotychczas dysponowali oni zabytkowym wozem marki Jelcz i rozpadającym się garażem. W historii jednostki po raz pierwszy wszystko mamy nowe – mówi Mirosław Radtke, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnie.

– Nie było takiej remizy, nie było takiego samochodu. Remiza jest nowa, w pełni wyposażona. Jest przestrzenna przede wszystkim. Samochód jest całkowicie nowy, co nie miało miejsca jeszcze w naszej jednostce. To jest pierwszy samochód, nowy samochód, który trafia do nas do Leśna – mówi dalej prezes.

Ochotnicza Straż Pożarna w Leśne ma swoich szeregach ponad 60 druhów. Połowa z nich jest w ciągłej gotowości do wyjazdu. Warto zatem było zainwestować w tak rozwojową jednostkę – mówi Witold Ossowski, burmistrz Brus.

– Ochotnicy, strażacy z Leśna, podobnie jak też z innych jednostek, kiedy są potrzebni, to oni po prostu są w każdej chwili dostępni. To są pasjonaci, to co ogromnie cieszy, a więc te inwestycje naprawdę mają sens – dodaje Ossowski.

Budowa nowej remizy kosztowała 613 tysięcy złotych. 460 tysięcy zapłaciła Gmina Brusy, 150 tysięcy Komenda Główna PSP, a 3 tysiące złotych to pieniądze zebrane wśród miejscowych strażaków.

Nowy wóz strażacki kosztował z kolei 861 tysięcy złotych. Na jego zakup złożyły się: Gmina Brusy (310 tysięcy złotych), Komenda Główna PSP (225 tysięcy złotych), Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (155 tysięcy złotych), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (30 tysięcy złotych), Powiat Chojnicki (10 tysięcy) oraz fundusz ubezpieczeniowy strażaków (140 tysięcy złotych). Sztandar dla jednostki ufundował natomiast proboszcz Parafii Leśno – Damian Drozdowski.

 

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content